בואו אלינו כמו שאתם. איך שאתם זה בסדר ! / גרשון קום

מדוע אני מתנגד למכינה וקורסי הכנה בתנועה ? / גרשון קום

בניגוד לקורסי תנועה טיפולית במקומות רבים אחרים, בקורס השנתי תנועה טיפולית S.S.D להסמכה שאני מרכז במכללה האקדמית בוינגייט, לא נדרש מנרשמי הקורס לעבור שלב לימוד במכינה או קורס הכנה בתנועה. מסיבות מקצועיות אני מתנגד לקורסי הכנה אלה.

ההסבר לכך -
תנועת גוף משקפת את עולמו הפיזי, מנטאלי, נפשי של הפרט. חשוב שכל אחד מלומדי הקורס יתחיל את תהליך הלמידה מנקודת ההתחלה האישית שלו. מהמקום הטהור והקרוב ביותר לעולמו הפיזי, מנטאלי, נפשי; ולא יגיע לתהליך הלמידה לאחר שעבר לכאורה תהליכי שיפוץ ויפיוף מאפייני תנועה בקורסי הכנה לקראת התחלת הקורס העיקרי להסמכה. קורסי הכנה אלה לתפיסתי, מרחיקים את הלומד מעצמו ועוטפים את מאפייניו האישיים במעטפת מלוקקת ולא אמיתית.

כמי שמנהל את הקורס תנועה טיפולית חשוב לי שתהליך הלמידה יעבור דרך עולמו הפיזי, מנטאלי, נפשי של הלומד; שאם לא כן, לא תתקיים חוויה לימודית - אישית של הסטודנט; דבר שימנע ממנו להעביר את חומר הלימוד הלאה למטופליו לאחר שיוסמך לכך.
לכן - 
בואו אלינו כמו שאתם. איך שאתם זה בסדר ! 
הגישה והאווירה הלימודית בקורס השנתי תנועה - טיפולית להסמכה שאני מרכז, מעודדת את הסטודנטים להיות הם עצמם; ולחקור את המאפיינים האישיים שלהם דרך חומר הלימוד. כל סטודנט הוא עולם בפני עצמו. לכן, תהליך הלמידה הוא בבחינת מסע אישי של כל לומד לתוך עצמו - דבר המקנה חוויה לימודית רבת עוצמה.
עוד על מסלול הלימודים וההסמכה 👈 כאן
לחומר נוסף לחצו על התגיות כאן למטה. 
לא כל המאמרים וההדגמות באתר קשורות למסלול הלימודים.